• Polski
  • English2 września 2019

Yes, Mr President

Na zlecenie Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie Pol-Mare przeprowadziło operację relokacji, mycia oraz dezynfekcji amerykańskiego sprzętu wojskowego podczas wizyty w Warszawie wiceprezydenta Mike Penc`a.

Pol-Mare zostało poproszone przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych w Europie (USAFE) o pomoc, gdyż zakontraktowany wcześniej wykonawca nie był w stanie sprostać wysokim wymaganiom.

Operacja wymagała perfekcyjnego planowania i koordynacji, dlatego zaangażowany był w nią cały warszawski oddział Pol-Mare. W bardzo krótkim trzeba było zakupić sprzęt do oprysku i środków do dezynfekcji, pozyskać pozwolenie na wjazd na wojskową cześć lotniska Chopina w Warszawie oraz konwojować pojazdy do miejsca, w którym można użyć niebezpiecznych dla środowiska środków dezynfekujących (działanie profilaktyczne na wypadek przedostania się bakterii na pojazdy).

Ubrani w specjalne kombinezony pracownicy Pol-Mare umyli w sumie 25 pojazdów, a następnie na czas odstawili na lotnisko.

Koordynowaliśmy przejazd konwoju przez centrum Warszawy, wybierając najlepsze i najbezpieczniejsze drogi przejazdu. Udało nam się płynnie przeprowadzić kawalkadę w obie strony, choć w drodze powrotnej musieliśmy zmierzyć się dodatkowo ze szczytem korków w Warszawie – mówi Kamil Kubiak z Pol-Mare.

Operacja potwierdziła wszechstronność pracowników Pol-Mare oraz umiejętność błyskawicznego reagowania firmy na potrzeby podmiotów rządowych i wojskowych. Kolejna misja została wykonana.